Blog zawiera pocztówki z niedawnych lat drugiej połowy XX wieku. Realny socjalizm razem z propagandą sukcesu, rodzący się kapitalizm a z drugiej strony przysłowiowa nutka nostalgii.
Blog > Komentarze do wpisu
Pogoda ładna...
...aż żal wyjeżdżać. Wydawnictwo Ha!art zaproponowało albumik o tytule "Pogoda ładna" poskładany przez niejakiego Mikołaja Długosza, zawierający zbiorek widokówek z lat ekstremalnej propagandy sukcesu. Zachęcam do kupna albumiku, naprawdę warto. Nie chodzi o nostalgiczne wspomnienia, ale o coś ważniejszego.

Ten, kto nie żył w czasach socjalizmu, ten nie wie, jaki był to ustrój. W dodatku ilu Polaków, tyle zdań na ten temat. Opisywana książeczka pokazuje jedną ze stron kraju, w którym żyliśmy. Widać, że lukrowany świat propagandy rozłazi się i że ówczesna Polska była po prostu brzydka i oszukana. Choć to jedynie jedna z twarzy socjalizmu, warto na nią spojrzeć.

Książka do kupienia w merlin.pl albo w www.kapitalka.pl

Czekam aż współczesni fotograficy zrobią to samo, fotografując współczesne kapliczki kapitalizmu: McDonaldsy, centra handlowe, supermarkety, osiedla domków jednorodzinnych, banki, autostrady i stadiony (no z tymi dwoma ostatnimi obiektami przesadziłem :)

niedziela, 11 listopada 2007, zurlopu