Blog zawiera pocztówki z niedawnych lat drugiej połowy XX wieku. Realny socjalizm razem z propagandą sukcesu, rodzący się kapitalizm a z drugiej strony przysłowiowa nutka nostalgii.
Blog > Komentarze do wpisu
Woj. wałbrzyskie / Wałbrzych.

W ramach prezentacji wyrobów "pocztówkopodobnych" od dziś obrazki z harominijkowego wydawnictwa z mini-pocztówkami. Zestaw prezentuje serię widoczków z województwa wałbrzyskiego. Wydawnictwo pochodzi z roku 1978 i zostało wydane przez KAW. Kosztowało wtedy 20 złotych. Na okładce umieszczono Wałbrzych.

Wałbrzych Piaskowa Góra

Stolica województwa, największy ośrodek przemysłowy Dolnego Śląska i główny ośrodek górniczy  Dolnośląskiego Zagłębia Węglowego.  Duże kopalnie węgla kamiennego "Thorez", "Wałbrzych" i "Victoria", huta żelaza "Karol", huta szkła "Wałbrzych", zakłady porcelany stołowej "Krzysztof" i "Wałbrzych" oraz wiele innych zakładów przemysłowych. W Wałbrzychu działają dwa teatry i Filharmonia Wałbrzyska. Muzeum Regionalne posiada interesujące zbiory z dziedziny geologii, historii miasta i górnictwa węglowego.
Na zdjęciu: fragment dzielnicy mieszkaniowej Piaskowa Góra
(1978, fot. K. Jabłoński)

piątek, 26 marca 2010, zurlopu
Komentarze
2010/03/26 13:47:01
super byly te harmonijki
-
2010/03/27 13:34:23
Ostatnio znów się pojawiły. Jak byłem nad morzem w zeszłym roku to widziałem kilka rodzajów takich harmonijek, rzecz jasna znad morza. Nawet kupiłem sobie jedną - będzie jak znalazł za 40 lat :)