| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagi
Blog zawiera pocztówki z niedawnych lat drugiej połowy XX wieku. Realny socjalizm razem z propagandą sukcesu, rodzący się kapitalizm a z drugiej strony przysłowiowa nutka nostalgii.
piątek, 08 marca 2019
Przenosiny na WordPressa

Agora zamyka Bloxa. Poniekąd jestem przyzwyczajony, bo kiedyś już Netia zamykała Polbox, a Onet Republikę. Czas w miejscu nie stoi. Skorzystałem z bloxowego narzędzia i przeniosłem zasoby (jak się okazało, narzędzie w postaci pliku XML pozwoliło zaimportować mniej niż połowę zawartości, więc trzeba będzie ręcznie poprawiać) na nowy adres:

zurlopu.photo.blog

No to do zobaczenia!

 

czwartek, 23 lutego 2012
Sen zimowy sie kończy

Witam wszystkich po dłuuugiej, zimowej przerwie. Niestety z różnych przyczyn blog zamarł. Mam nadzieję, że będzie zdecydowanie lepiej - od jutra zaczynam, tym bardziej, że wiosna coraz bliżej i pora przebudzić się z zimowego snu.

Dzięki za ciepłe głosy wsparcia :)

czwartek, 29 lipca 2010
Sto tysięcy

No to licznik przeskoczył pierwsze sto tysięcy wejść. Potrzeba było na to niecałe trzy lata. Pora na następną setkę...

wtorek, 31 marca 2009
Przepraszamy, za chwilę dalszy ciąg programu
Zapuściłem nieco bloga, ale wiąże się to ze zmianami demograficznymi w mojej rodzinie (na plus). Jak łatwo się domyśleć, brakuje czasu nawet na to żeby się podrapać, a co to dopiero myśleć o jakichś regularnych wpisach. Ale w ramach możliwości obiecuję poprawę i wprowadzam nową kategorię: extrasy, czyli kartki inaczej.
poniedziałek, 16 lutego 2009
Remanent

Jakieś dwa miesiące temu prezentowałem album z zawartością niniejszego bloga. Ponieważ w trakcie prac zgromadziłem sporo zdjęć pochodzących z aukcji internetowych na Świstaku i Allegro, i szkoda było je tak zostawić, zrobiłem kolejny album. Jest dostępny pod adresem: http://odsiebie.com/pokaz/1580264---a244.html - zachęcam do ściągania. Podobnie jak poprzedni można sobie wydrukować i cieszyć się kolorowymi obrazkami. Jak ktoś lubi :) 

wtorek, 04 listopada 2008
Po roku

Minął rok od czasu, kiedy zacząłem prezentować tutaj (nie całkiem stare) widokówki. Po roku działalności postanowiłem udostępnić całość bloga w formie albumu. Przygotowany plik PDFowy jest do ściągnięcia: http://odsiebie.com/pokaz/879348---b1df.html Wyszło tego 160 stron A4. Gdyby ktoś chciał wydrukować sobie własnoręcznie cały albumik będzie mógł cieszyć się kolorowymi obrazkami w trybie offline.

Mam nadzieję, że starczy mi zbiorów i zapału na następne lata. Czego sobie i wam, drodzy internauci, życzę...

sobota, 22 grudnia 2007
Wesołych Świąt

Przesyłam świąteczne życzenia dla odwiedzających.

Z powodu ferii świątecznych, przez jakiś czas nie będzie nowych kartek - tam gdzie wyjeżdżam na Święta Bożego Narodzenia, niestety (a może na szczęście) nie ma internetu. W nagrodę dokładam dziś dwa wpisy "na zaś".

wtorek, 30 października 2007
Na początek...

...witam wszystkich i przesyłam pozdrowienia z urlopu. Prawdę powiedziawszy przyszła moda na widokówki z lat 70 i 80-tych, więc pomysł na ten blog nie był bynajmniej zbyt oryginalny. Na szczęście nie zawsze to co modne jest niedobre, dlatego z niejaką przyjemnością zaprezentuję kawałki swojego skromnego zbioru (gdzie mi tam do gigantów sprzedających po kilkaset pocztówek na Allegro). Mimo wszystko mam nadzieję, że się spodoba.

Jakoś co parę dni, w ramach posiadanych zasobów, będę prezetował jakis widoczek. Zachęcam do oglądania.