| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagi
Blog zawiera pocztówki z niedawnych lat drugiej połowy XX wieku. Realny socjalizm razem z propagandą sukcesu, rodzący się kapitalizm a z drugiej strony przysłowiowa nutka nostalgii.

Wpisy z tagiem: łazy

wtorek, 15 lipca 2014
Łazy

Czas mija nieubłaganie. Niestety dwa tygodnie urlopu właśnie przeleciało. Niestety, bo błogiego lenistwa - nawet jeśli polega ono na tzw. aktywnym wypoczynku - nigdy nie za wiele. Lokalizacja - Łazy. Wbrew deszczowemu początkowi urlopu, miałem okazję - podaję informację za "Głosem Koszalińskim" - spędzać czas w drugim najgorętszym miejscu w Europie. W tym czasie tylko wyspy na Morzu Śródziemnym miały cieplej.

Łazy plaża

Plaża
(2014, wyrób własny)

Łazy mile leniwe - gdyby ktoś chciał super-intensywny "wypoczynek" może pojechać do pobliskiego Mielna - więc byłem naprawdę zadowolony. Ale nie wszystko było takie fajniusie. Przede wszystkim do minusów należy dopisać palenie węglem w stołówkowych i knajpianych kuchniach. Rekordowe zadymienie było dziełem ośrodka "Złota plaża" - raz miałem wrażenie, że wybuchł pożar, a to tylko rozpalali w piecu. No i jeszcze raz się przekonałem, że jak się późno wyjeżdża, to się trafi na korek. W tym samym miejscu, co dwa lata temu, ale w drodze powrotnej.

Na koniec wpisu zupełnie niepocztówkowe zdjęcie mające prawie pół wieku. Na tym polu znajduje się dziś ośrodek "Solaris":

Łazy ośrodek Violetta

Ośrodek "Violetta"
(przełom 60/70, autor nieznany)

Tagi: łazy
20:43, zurlopu , z urlopu
Link Komentarze (3) »
wtorek, 23 lipca 2013
Nad Baltykiem

Urlop, urlop i po urlopie. Niestety czas mija szybko i trzeba wracać do pracy. Nie muszę już przerywać działalności na blogu na czes urlopowania, bo wraz z rozwojem techniki coraz łatwiej o dostęp do sieci, co ma czasami i złe strony: Na przykład jak w pracy czegoś tam beze mnie nie mogą zrobić... Ale po co narzekać, skoro można wtedy zostawić komórkę w pokoju i iść na spacer, gdzie ludzi naprawdę niewiele. Kilometr za Łazami, to już właściwie dzika plaża.

Bałtyk, pocztówka

Wydmy nadmorskie
(lata 70-te, fot. J. Wendołowski)

Łazy wejście na plażę

Wejście na plażę
(2013, wyrób własny)

czwartek, 26 lipca 2012
Łazy

I znów klasyczne wczasy. Ośrodek, stołówka, plaża i słońce. Chociaż mogło być go więcej, to i tak nie ma na co narzekać.

Łazy pocztówka

Brzeg morza. Ośrodek wczasowy "Violetta". (?).
(lata 80-te)

To samo co powyżej, tylko wersja z tego roku. Teraz zamiast socjalistycznej "Violetty" jest cokolwiek wypasiony "Solaris". Są tu dwa zdjęcia, ponieważ nie doszedłem, gdzie mogła być mozaika z trzeciej fotki.

Łazy morze Solaris

(2012, wyrób własny)

Tagi: łazy
06:15, zurlopu , z urlopu
Link Komentarze (3) »
środa, 16 grudnia 2009
Łazy

No i tym sposobem pani zrobiła sobie piękne zdjęcie, a fotograf zarobił podwójnie, bo dał je jeszcze na widokówkę "znad morza".

Łazy wczasy widokówka

"Bryza" - ośrodek wczasowy Centralnego Związku Spółdzielczości Pracy.
(1987, fot. A. Chmielewski)

Tagi: łazy
06:19, zurlopu , widokówki
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 12 maja 2008
Łazy

Niedługo czas urlopów - może do Łaz? 

Łazy nad morzem

Letniskowa wieś nadmorska położona między jeziorami Jamno i Bukowo. Liczne ośrodki wypoczynkowe zakładów pracy.
(1981, fot. Z. Grabowiecki, K. Kamiński, T. Sumiński)

Tagi: łazy
06:23, zurlopu , widokówki
Link Dodaj komentarz »